Medi-Cell Clinic

Poczuj się lepiej w swoim ciele!

 


Liposukcja ultradźwiękowa to bezinwazyjny, alternatywny dla skalpela i liposukcji, zabieg modelujący sylwetkę. Polega on na działaniu zewnętrznego źródła ultradźwięków o określonej mocy bezpośrednio na podskórną tkankę tłuszczową wybranej partii ciała. W wyniku wibracji ultradźwiękowych wzrasta metabolizm komórek, rozdrabniane są wszelkie zwapnienia, przyspieszone jest krążenie krwi, zwiększa się usuwanie zbędnych produktów przemiany materii. Klasyczna liposukcja, czyli zabieg odsysania tłuszczu, wymaga wykonania na skórze nacięć i wprowadzania do głębokich warstw tkanki specjalnych igieł, umożliwiających odessanie nadmiaru tłuszczu. Liposukcja kawitacyjna jest natomiast zabiegiem nieinwazyjnym, nie wymaga użycia skalpela ani długiego procesu gojenia po zabiegu – można od razu po wykonaniu zabiegu wrócić do codziennych zajęć. Liposukcja ultradźwiękowa, wykorzystując ultradźwięki o niskiej częstotliwości, wykonuje masaż głębszych warstw tkanek. Usprawnia to przepływ limfy, poprawia działanie układu krążenia i przemiany materii w komórkach. Dzięki tym właściwościom liposukcja kawitacyjna jest stosowana również jako zabieg zwalczający cellulit. Ciepło wytwarzane podczas zabiegu liposukcji ultradźwiękowej działa odprężająco na mięśnie i znieczula skórę. Dodatkowo podczas wykonywania liposukcji kawitacyjnej aplikowane są preparaty odżywiające i pielęgnujące skórę, która dzięki rozgrzewającemu i odprężającemu działaniu zabiegu jest bardziej podatna na wchłanianie substancji zawartych w kosmetykach.



Liposukcja kawitacyjna jest wymiennie używana z liposukcją ultradźwiękową i może być wykonana na wszystkich obszarach ciała, na których występuje nadmiar tkanki tłuszczowej: pośladkach, nogach, przyśrodkowej części kolan, udach, łydkach, rękach oraz odcinku lędźwiowo-krzyżowym pleców, gdzie gromadzący się tłuszcz tworzy tak zwane "boczki", będące zmorą wielu osób. Pojedynczy zabieg trwa +/- pół godziny. 

Zabiegu liposukcji kawitacyjnej nie należy przeprowadzać w okolicach genitaliów, w pachwinach, pachach, w zgięciach kolan, a także na szyi, twarzy i głowie oraz dłoniach i stopach.

Przebieg zabiegu liposukcji ultradźwiękowej.
Fala ultradźwiękowa stosowana podczas zabiegu powoduje przerwanie błony komórkowej komórek tłuszczowych. Gdy komórki tkanki tłuszczowej zostają rozbite, uwolnione z nich tłuszcze i trójglicerydy zostają przetransportowane przez układ limfatyczny i naczyniowy do wątroby, która metabolizuje je na takiej samej zasadzie, jak tłuszcze dostarczane z pożywieniem. W ten sposób nadmiar tłuszczu zostaje usunięty z organizmu.
 
Jak często należy wykonywać zabieg liposukcji kawitacyjnej?
Liposukcja kawitacyjna przynosi najlepszy efekt przy regularnym stosowaniu. Zabieg zaleca się wykonywać w serii 6-12 zabiegów w zależności od wielkości
obszaru ciała poddawanego usuwaniu nadmiaru tkanki tłuszczowej. Zabieg wykonywany jest 1-2 w tygodniu, następnie 1 raz w miesiącu dla utrwalenia efektów. Oczywiście liposukcja kawitacyjna nie jest magicznym sposobem na pozbycie się na zawsze tłuszczu z organizmu. Przy tendencji do tycia jedynie zdrowa i przemyślana dieta oraz ćwiczenia fizyczne w połączeniu ze zdrowym trybem życia są gwarancją utrzymania się efektów zabiegu na dłużej. Liposukcja ultradźwiękowa polecana jest wszystkim tym, którzy z konkretnych partii ciała chcą pozbyć się zbędnego tłuszczu. Zabieg ma na celu nie tylko poprawę wyglądu ciała, ale też wzrost pewności siebie. Z powodzeniem mogą korzystać z niego zarówno kobiety, jak i mężczyźni.
 
Liposukcja kawitacyjna - PRZECIWSKAZANIA
  • choroby nowotworowe oraz stany po usunięciu zmian nowotworowych (do 5 lat),
  • niewydolność wątroby,
  • niewydolność krążenia,
  • zakrzepowe zapalenie żył,
  • zaburzenia krzepliwości krwi,
  • niewydolność serca oraz nadciśnienie tętnicze,
  • wszczepiony rozrusznik serca lub sztuczna zastawka,
  • metalowe implanty w okolicy poddawanej zabiegowi,
  • zmiany skórne (wypryski, świeże blizny, trudno gojące się rany),
  • ciąża i karmienie piersią,
  • epilepsja,
  • cukrzyca (np. zabieg na brzuch gdzie wcześniej była podana insulina),
  • osteoporoza
 
Liposukcja kawitacyjna - EFEKTY
Do głównych efektów po liposukcji kawitacyjnej można zaliczyć m.in.:
  • redukcję tkanki tłuszczowej,
  • wymodelowanie i wysmuklenie ciała,
  • pobudzenie krążenia,
  • redukcję cellulitu,
  • ujędrnienie skóry
  • odżywienie i zwiększenie elastyczności ciała ,
  • stymulację procesu przemiany materii,
  • lepsze samopoczucie,
  • wzrost pewności siebie,
  • akceptację własnego ciała.

Liposukcja kawitacyjna – JAK WYGLĄDA ZABIEG?
Liposukcja kawitacyjna przeprowadzana jest za pomocą aparatu generującego fale ultradźwiękowe, które przekazywane są do wewnątrz tkanek za pomocą specjalnych głowic stymulujących ciało pacjenta. Ciało pacjenta w obrębie ingerencji smaruje się żelem lub kosmetykami np. antycellulitowymi. Podczas zabiegu, wskutek działania wiązki ultradźwiękowej, następuje przerwanie błon komórek tłuszczowych, a w rezultacie przedostanie się tłuszczów do przestrzeni międzykomórkowej. Stąd tłuszcze przenoszone są wraz z płynami układu limfatycznego i krwionośnego bezpośrednio do wątroby. Organ traktuje dostarczone tłuszcze podobnie jak lipidy pochodzące z pokarmu. Wskutek procesu przemiany materii zostają więc rozłożone i wydalone z organizmu. Zabieg na pojedynczej części ciała trwa około 20/30 min., natomiast pakiet (uda, pośladki, brzuch) – około 80 min.


 

​Liposukcja ultradźwiękowa pozwala na usunięcie nadmiaru tkanki tłuszczowej z poszczególnych partii ciała. Szczególnie korzystne efekty przynosi osobom cierpiącym na otyłość miejscową. Zabieg umożliwia zmniejszenie pokładów tkanki tłuszczowej tam, gdzie nie jest to możliwe aktywnością fizyczną i dietą, jednak trzeba pamiętać, że z pomocą liposukcji kawitacyjnej nie leczy się otyłości, służy ona jedynie pomocy w ukształtowaniu upragnionej sylwetki. Najczęściej przeprowadzanymi zabiegami są: liposukcja kawitacyjna brzucha, talii, bioder, ud, kolan, łydek oraz ramion. Ważne jest odpowiednie przygotowanie pacjenta do zabiegu kawitacji ultradźwiękowej. Przez co najmniej kilka dni przed zabiegiem należy zwiększyć przyjmowanie płynów o około 1-1,5 l dziennie. Dzięki temu następuje odpowiednie uwodnienie tkanki tłuszczowej, co jest niezbędnym warunkiem dla zaistnienia prawidłowego procesu jej rozbicia. Zwiększoną ilość płynów należy przyjmować również po zabiegu, by zapewnić prawidłowe oczyszczania organizmu z tłuszczu i powstających w tym procesie toksyn. Jakie są efekty przede wszystkim warto podkreślić, że efekty kawitacji ultradźwiękowej widoczne są już po pierwszym zabiegu: następuje wyraźna redukcja tkanki tłuszczowej w wybranych partiach ciała i poprawa elastyczności oraz ujędrnienia skóry. Żeby jednak efekty liposukcji kawitacyjnej były satysfakcjonujące, niezbędne jest przeprowadzenie serii kilku zabiegów. Większość pacjentów poddawana jest od 6 do 12 zabiegów wykonywanym raz lub dwa razy w tygodniu.
 
 
 
 
 
Wyślij!
Przesyłam informacje...
Dziękujemy!
Wkrótce zadzwonimy.