Medi-Cell Clinic

Poczuj się lepiej w swoim ciele!

 

Jak działa HIFU?
HIFU to technologia, która doskonale się sprawdza w zabiegu bezinwazyjnego liftingu twarzy i ujędrniania skóry-różnych części ciała. Nazwa to skrót od angielskiego high intensity focused ultrasound, co znaczy „skupiona wiązka fal ultradźwiękowych o dużym natężeniu”. Sama technologia jest znana od dawna – już 20 lat temu stosowano ją w medycynie do usuwania guzów, m.in. raka prostaty. Od 4 lat wykorzystywana jest w medycynie estetycznej i jej popularność nabiera tempa. 

Wskazania
 • Wiotka skóra ramion, brzucha, piersi, pośladków, ud i kolan
 • Lifting policzków, szyi, czoła
 • Odmłodzenie dekoltu
 • Redukcja podwójnego podbródka
 • Brak elastyczności skóry po dużej utracie masy ciała, ciąży
 • Zapobieganie utracie jędrności podczas odchudzania
 • Zmiany elastyczności skóry związanych z wiekiem
Efekty działania HIFU 3D
 • Zagęszczenie skóry
 • Zmniejszenie wiotkości
 • Uelastycznienie skóry
 • Stymulacja syntezy kolagenu
HIFU, podobnie jak USG, wykorzystuje ultradźwięki, czyli bezpieczną falę akustyczną. 
Istotą jest tutaj precyzyjne ogniskowanie fali ultradźwiękowej o wysokiej energii na małym punktowym obszarze (HIFU – High Intensity Focused Ultrasound). Obszar ten jest poddawany ablacji, a w tkance powstają dwa efekty fizyczne: 
 • termiczny: tkanka absorbuje falę ultradźwiękową i powstaje efekt cieplny powodujący koagulację tkanki,
 • mechaniczny: polega na wytwarzaniu pęcherzyków gazu wewnątrz komórki i narastaniu ciśnienia w jej wnętrzu i w konsekwencji zniszczenie jej struktury.
Najważniejszą zaletą technologii HIFU jest to, że skóra z wierzchu pozostaje nietknięta (czasem bywa jedynie trochę zaczerwieniona), nie ma więc konieczności rekonwalescencji, można od razu po zabiegu wracać do normalnych zajęć.

Niesamowite urządzenie dzięki, któremu możemy zarówno zapobiegać, jak i zwalczać defekty skóry poczynione przez czas. Hifu to profilaktyka, zapobieganie i ulepszanie w jednym. Dzięki wykorzystaniu przez urządzenie skoncentrowanych ultradźwięków o wysokiej częstotliwości skóra pacjenta poddana zabiegowi staje się jędrna, sprężysta i wyraźnie odmłodzona.

Zabieg HIFU przeznaczony jest dla osób o skórze wiotkiej, które nie chcą poddawać się zabiegom i liftingom inwazyjnym. Efekty utrzymują się od 18 miesięcy do nawet dwóch lat. Można też stosować HIFU razem z innymi metodami ujędrniania i liftingu.

JAK DZIAŁA TECHNOLOGIA HIFU ?

HIFU (High Intensity Focused Ultrasound) to skoncentrowane fale ultradźwiękowe o wysokiej częstotliwości, które dzięki silnemu zogniskowaniu pozwalają indukować powstanie drobnych punktów koagulacji na wybranych głębokościach, bez naruszania ciągłości naskórka. 

Dzięki zastosowaniu aplikatorów o różnej głębokości koncentracji fali, HIFU oddziałuje m.in. w warstwie SMAS, warstwie skóry właściwej, a teraz także w tkance podskórnej. 
 ​
Natychmiastowy efekt liftingu skóry
Energia deponowana na głębokości 4.5 mm
Skutkuje obkurczaniem warstwy SMAS
  Przywraca jędrność i gęstość skóry
Energia deponowana na głębokości 3 mm
Stymuluje skórę właściwą, do jej
głębokiej przebudowy jak również prowadzi do przebudowy struktur kolagenowych.
  Rozbijanie tłuszczu
Energia deponowana na głębokości 13 mm
Energia deponowana na głębokości 10mm, 13 mm, 16 mm
Penetruje tkankę tłuszczową, prowadząc do rozpadu adipocytów
   

Przeciwwskazania do zabiegu HIFU
Zabieg HIFU jest nieinwazyjny i bezpieczny dla większości osób. Dla osób często korzystających z zabiegów medycyny estetycznej ważne jest, że podczas zabiegu fale nie mogą przechodzić przez miejsca, w których użyty został kwas hialuronowy.

Inne przeciwwskazania do zabiegu HIFU to:
 • ciąża, połóg
 • nowotwory złośliwe,
 • przebyte udary mózgu,
 • choroby serca,
 • stany zapalne w miejscu zabiegu.

Procedura zabiegowa
Zabieg nie wymaga wcześniejszych przygotowań. W zależności od zastosowanych wartości bodźca, przy obniżonym progu bólowym można znieczulić miejscowo. Do oczyszczonej skóry, pokrytej żelem sprzęgającym osoba wykonująca przykłada głowicę urządzenia. Wyzwolenie bodźca sterowane jest manualnie (w przeliczeniu na pojedyncze impulsy) po precyzyjnym ustawieniu odpowiednio dobranego przetwornika do danej części powierzchni zabiegowej według ściśle określonej techniki mapowania.

Deponowanie bodźca o zróżnicowanej częstotliwości wykonywane jest wymiennymi końcówkami głowicy na kilku głębokościach z zależności od grubości tkanki podskórnej: 3mm, 4,5mm, 6mm, 8mm, 10mm, 13mm, 16mm.

System komputerowy obsługujący urządzenie zapewnia precyzyjne wykonanie, kontrolę prawidłowości oraz bezpieczeństwo zabiegu. Nie zachodzi potrzeba rezygnacji pacjenta z codziennych zajęć. Czas zabiegu zależny jest od obszaru poddanego procedurze, wynosi od kilkunastu do kilkudziesięciu minut. Lifting ultradźwiękowy można wykonywać na całej powierzchni ciała.
 
 
 
 
 
Wyślij!
Przesyłam informacje...
Dziękujemy!
Wkrótce zadzwonimy.