Medi-Cell Clinic

Poczuj się lepiej w swoim ciele!

 


Thermcell to idealne urządzenie do zamykania rozszerzonych naczynek i zmian rubinowych, a także do usuwania włosów.

Elektrokoagulacja nazywana inaczej termolizą to bezinwazyjna i bezpieczna metoda stosowana w medycynie i kosmetologii w celu zniwelowania, zmniejszenia rozszerzonych naczynek i zamknięciu zmian rubinowych tzw. rubinków.
Teleangiektazje to rozszerzone, drobne naczynia krwionośne o czerwonym zabarwieniu i średnicy od 0,1 mm do 0,4 mm, które znajdują się pod skórą na głębokości ok. 0,4 mm. Teleangiektazje to inaczej pajączki naczyniowe, jest to najczęstsza forma zaburzeń krążenia żylnego, która częściej dotyka kobiet niż mężczyzn. Teleangiektazje mogą dotyczyć wszystkich żyłek, naczyń włosowatych i tętniczek, które znajdują się bezpośrednio pod skórą. Najczęściej znajdują się na skrzydełkach nosa i na policzkach.  W przypadku naczyń tętniczych, mają czerwony kolor, a w przypadku naczyń żylnych, przybierają kolor sinoniebieski. Rozszerzone naczynka mogą mieć postać pierwotną, co jest związane z wrodzonymi zespołami dotyczącymi skóry lub narządów wewnętrznych, lub też postać nabytą, co jest efektem chorób skóry, a także chorób ogólnoustrojowych. Postać nabyta może pojawić się też z powodu czynników zewnętrznych czy też stosowanych leków.

Pierwszym objawem problemów naczyniowych związanych z teleangiektazją jest gwałtowne zaczerwienienie skóry pod wpływem działania różnych czynników zewnętrznych, np. niskiej lub wysokiej temperatury, promieniowania UV, silnego wiatru, alkoholu, ostrych przypraw, gorących napojów, wysiłku fizycznego, stresu lub silnych emocji. Nagłe zaczerwienienie skóry może także pojawić się na skórze kobiet, które przez dłuższy czas stosowały antykoncepcję hormonalną. 

W Medi-Cell Clinic zajmujemy się zamykaniem naczynek w obrębie twarzy.

Termoliza to zabieg medycyny estetycznej polegający na trwałym zamykaniu naczyń krwionośnych oraz usuwaniu zbędnego owłosienia. Wykorzystuje on prąd o wielkiej częstotliwości oraz niskim napięciu. Prąd ten wytwarza wysoką temperaturę, która niszczy mieszki włosowe lub rozszerzone naczynka.

Przepływający przez naczynko prąd wielkiej częstotliwości powoduje koagulację hemoglobiny i precyzyjnie niszczy naczynko. Zabieg zamykania naczynek jest szybkim i skutecznym zabiegiem. Dyskomfort odczuwany podczas zabiegu jest niewielki- zależny od miejsca wykonywania zabiegu. Nie jest wymagane znieczulenie. W zależności od wielkości naczynka, które chcemy zamknąć, jego głębokości i umiejscowienia, należy poddać się 1-3 zabiegom. Większość drobnych naczynek na twarzy, tzw. teleangiektazji udaje się skutecznie zamknąć już po 1 zabiegu. 

Zmiany rubinowe.
Występowanie punktów rubinowych jest spowodowane zbyt gwałtownym rozrostem naczyń krwionośnych ulokowanych tuż pod powierzchnią skóry. Proces ich rozwoju często przebiega dość dynamicznie, dlatego zmiany te mogą pojawić się na naskórku nawet w ciągu kilku dni.

Podstawową przyczyną powstawania punktów rubinowych jest nadmierna proliferacja, czyli namnażanie komórek.
Zmiany rubinowe pojawiają się zwykle między 30. a 40. rokiem życia. Najczęściej występują na tułowiu, jednak zdarzają się przypadki pojawiania się zmian rubinowych także na innych częściach ciała. Punkty rubinowe mają czerwone zabarwienie i kopulasty kształt, a wielkość zmiany wynosi zazwyczaj kilka milimetrów. 

Punkty rubinowe nie bolą ani nie swędzą, ale mogą się powiększać. Z reguły nie stanowią problemu zdrowotnego, a wyłącznie estetyczny. Jeśli znajdują się w widocznych partiach ciała, np. na szyi czy twarzy, zaburzają estetykę wyglądu i mogą być przyczyną kompleksów. Jeżeli jednak są umiejscowione w okolicach zapięcia biustonosza lub w pobliżu partii ciała, które często są golone lub narażone na otarcia, czyli są one podrażniane- jest to wskazanie do ich usunięcia.

Jak działa termoliza?

Urządzenie Thermcell działa na zasadzie termolizy, co w dosłownym znaczeniu jest rozkładem związku chemicznego pod wpływem podwyższonej temperatury. Niwelowanie rozszerzonych naczynek jest bardzo skuteczne dzięki tej właśnie metodzie. Prąd o wielkiej częstotliwości przepływa przez naczynko, przez co koaguluje hemoglobinę i trwale niszczy naczynko. Jest bardzo skuteczna metoda, a do tego szybka, bezkrwawa i prawie bezbolesna.Urządzenie Thermcell zamyka naczynka i zmiany rubinowe w sposób:
 • precyzyjny i bezpieczny – urządzenie nie niszczy okolicznych tkanek, ponieważ działa tylko na okolice, które poddawane są zabiegowi
 • pod pełną kontrolą kontroli poddawana jest intensywność impulsów
 • zabieg jest bezinwazyjny
 • jednorazowe igły typu Balette
 • w trybie pracy: ciągłym lub impulsowym

Termoliza
Zabieg wykorzystuje prąd zmienny o wielkiej częstotliwości i jednocześnie o niskim natężeniu.

Elektroliza
Oznacza to, że do zabiegu wykorzystywany jest prąd stały (galwaniczny).

Blend
To metoda, która wykorzystuje zarazem prąd zmienny jak i stały.

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu termolizy:
 • ciąża i okres karmienia piersią
 • choroby onkologiczne
 • nieuregulowana cukrzyca
 • bliznowce w wywiadzie
 • infekcje wirusowe lub bakteryjne skóry w miejscu wykonania zabiegu
 • epilepsja
 • słaba krzepliwość krwi, leki rozrzedzające krew
 • skóra mocno opalona
 • terapia retinoidami np. Izotek
 • wykonany peeling chemiczny lub mechaniczny w ciągu ostatnich 2 tygodni
Na jakiej zasadzie pozbywamy się niepożądanych włosów?
Elektroepilacja polega na wejściu do mieszka włosowego cieniutkiej, tępo zakończonej igły-elektrody, poprzez którą płynie impuls elektryczny wywołujący koagulację (ścięcie) form białkowych, czyli nieodwracalne zniszczenie macierzy włosa. Termolizą możemy usuwać pojedyncze włosy w obrębie twarzy.
Zabieg epilacji techniką mikroelektrokoagulacji wywołuje nieodwracalne zniszczenie macierzy wzrostu włosa w fazie anagenu.  Jest to najnowsza technika, stosująca niezwykle duże nasilenie prądu przy niezwykle krótkim okresie (do tysięcznych sekund), umożliwiając bezbolesność zabiegu. W termolizie dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego na skutek reakcji cieplnej.

Ogólne wskazówki przed i po zabiegu termolizy:
 • prosimy nie spożywać substancji rozrzedzających krew na 24 godz. przed i po zabiegu np. aspiryna i inne leki rozrzedzające krew-antykoagulanty
 • nie zaleca się spożywania dużej ilość: kofeiny i teiny, alkoholu i ostrych przypraw, także czekolady
 • po zabiegu nie stosować makijażu kolorowego przed 24 godziny
 • należy unikać nadmiernego wysiłku fizycznego przez 24 godziny po zabiegu
 • należy unikać słońca przez 72 godziny, stosować dla bezpieczeństwa krem z wysokim filtrem UV 
 • nie zaleca się przegrzewania skóry- sauna, gorące kąpiele, basen przez 7 dni
 • nie używać preparatów złuszczających z retinolem i kwasami na 2 tygodnie przed zabiegiem i kilka dni po zabiegu
 • należy zachować szczególną higienę miejsc poddanych zbiegowi, czysta poszewka na poduszkę, czysty ręcznik.
 • nie należy drapać strupków, miejsc poddawanych zabiegowi, gdyż może to doprowadzić do powstania blizn,
 • utrzymywać miejsce zabiegowe, w miarę możliwości suche,
 • należy unikać sytuacji narażających skóre na urazy np. mocne pocieranie ręcznikiem,
Bezpośrednio po zabiegu skóra może być zaczerwieniona i ciepła (rumień znika najczęściej do 24 godzin), lekko obrzęknięta, tkliwa. W wyniku zabiegu, może po kilku dniach powstać strupek, którego nie wolno zrywać! Należy zaczekać aż sam odpadnie stosując przy tym preparaty łagodzące, nawilżające.

Cena:
usuwanie do 5 małych zmian rozszerzonych naczynek 150-200 zł
usuwanie do 5 zmian rubinowych 150-200 zł
do 5 włókniaków 150-200 zł
W przypadku większej ilości zmian cena ustalana jest indywidualnie.  
 
 
 
 
 
Wyślij!
Przesyłam informacje...
Dziękujemy!
Wkrótce zadzwonimy.