Medi-Cell Clinic

Poczuj się lepiej w swoim ciele!

 
 
Mezoterapia igłowa
jest jednym z najskuteczniejszych i najczęściej wykonywanych zabiegów medycyny estetycznej. Na czym polega jej sekret? Zabieg polega na podawaniu pod skórę substancji aktywnych takich jak: kwas hialuronowy, witaminy, aminokwasy, krzemionka organiczna, wyciągi roślinne i mikroelementy za pomocą strzykawki i igły. Kwas hialuronowy wypełnia przestrzeń między włóknami kolagenowymi i ściąga wodę, dzięki czemu skóra jest optymalnie nawilżona, a w konsekwencji lepiej natleniona, rozjaśniona i zdrowsza.
Jest to uniwersalna i niezastąpiona metoda stosowana do szybkiej, skutecznej regeneracji, rewitalizacji i poprawy wyglądu skóry oraz jej odmłodzenia przy zachowaniu w pełni naturalnego efektu. Mezoterapia igłowa pielęgnuje skórę przywracając jej świeży, młody wygląd.
 
Dzięki tej technice można wprowadzić pod skórę substancje aktywne, omijając barierę naskórkową, przez którą nie przenika większość kosmetyków. Już sam proces nakłuwania wpływa korzystnie na przebudowę skóry, a odpowiednie kombinacje substancji aktywnych pozwalają uzyskać rewelacyjne efekty w krótkim czasie.
 
Zabieg przeznaczony jest dla osób w każdym wieku, nawet młodych, od 25 roku życia, których skóra wymaga nawilżenia i regeneracji, gdzie pojawiają się przebarwienia posłoneczne czy też cienie pod oczami. Stosuje się ją również jako profilaktykę przeciwstarzeniową. Mezoterapia przynosi dobre rezultaty u osób z delikatną, wiotką, odwodnioną oraz dojrzałą skórą, która traci objętość i jędrność. Dzięki tej metodzie w łatwy i szybki sposób można poprawić kondycję skóry. Mezoterapię igłową można łączyć dodatkowo z innymi zabiegami estetycznymi.
 
Zabieg stosowany jest celem poprawy napięcia skóry w obrębie twarzy, szyi, dekoltu, dłoni i innych partii ciała oraz w celu redukcji cellulitu.
 
Mezoterapia igłowa polega na bezpośrednim podaniu małych dawek substancji aktywnych śródskórnie lub podskórnie w miejsca, które chcemy terapii. Wstrzyknięcie substancji do obszaru tkanki poddanej zabiegowi tworzy depozyt, z którego preparat jest stopniowo uwalniany.
Preparaty stosowane podczas zabiegu są dobrane odpowiednio do Twoich potrzeb, a ich zastosowanie jest bardzo szerokie.
Obecnie na rynku jest wiele substancji wykorzystywanych w zabiegach mezoterapii igłowej zatwierdzonych przez FDA (Food and Drug Administration), natomiast decyzję o jej wyborze podejmuje osoba wykonująca zabieg. Należy pamiętać, aby stosowane składniki posiadały odpowiednie certyfikaty medyczne do podania parenteralnego.
 
W ostatnim czasie największą popularnością w biorewitalizacji skóry cieszy się mezoterapia z zastosowaniem kwasu hialuronowego. Co więcej, w ostatnich latach pojawiło się wiele badań naukowych zawierających analizę histopatologiczną i badania w mikroskopie elektronowym, potwierdzające skuteczność mezoterapii igłowej kwasem hialuronowym w biorewitalizacji skóry. Termin biorewitalizacja określa takie techniki, które stymulują naturalne procesy regeneracyjne w skórze, poprawiające jej jakość i wygląd i stymulujące jej szybszą bioodbudowę po licznych uszkodzeniach wywołanych procesami starzenia, słońcem czy zabiegami ablacyjnymi. Badania naukowe potwierdzają również, że poprawa kliniczna po zabiegach mezoterapii kwasem hialuronowym widoczna jest nawet 6 miesięcy po zabiegach mezoterapii a w miejscu zabiegowym obecne są nowe włókna kolagenowe. Tak więc mezoterapia kwasem hialuronowym jest skutecznym sposobem do walki z objawami starzenia się skóry.
Śródskórne podanie substancji czynnych zwiększa metabolizm komórek i stymuluje komórki skóry właściwej – fibroblasty do produkcji kolagenu i elastyny, poprawia się jakość macierzy zewnątrzkomórkowej oraz mikrokrążenie w skórze.
 
Efekty jakich możesz spodziewać się po zabiegu na twarz:
- wygładzenie zmarszczek,
- odżywienie i regeneracja skóry, poprawa jędrności,
- odmłodzenie twarzy,
- redukcja blizn, np. blizn potrądzikowych,
- poprawa kolorytu, głębokie nawilżenie,
- zapobieganie procesowi starzenia się skóry, zwiększenie gęstości skóry,
- efekt napięcia i wzmocnienia skóry, efekt liftingu,
- usunięcie cieni pod oczami.
 
Przebieg zabiegu.
Przed przystąpieniem do zabiegu osoba wykonująca zabieg przeprowadza z pacjentem szczegółową konsultację, podczas której określa się wskazania i przeciwwskazania do zabiegu, pacjent jest informowany o procedurze zabiegowej oraz możliwych objawach ubocznych podczas zabiegu i postępowaniu pozabiegowym, a następnie podpisuje zgodę na wykonanie zabiegu.
Zabieg jest bezbolesny, a podczas niego występuje niewielkie krwawienie. Po zabiegu na skórze Pacjenta może pojawić się zaczerwienienie lub drobne siniaczki, które szybko ustępują. 
 
Przygotowanie do zabiegu
Przed planowanym zabiegiem mezoterapii igłowej nie zaleca się korzystania z solarium lub sauny. Największą skuteczność zapewniają serie zabiegów, których częstotliwość powinna być dopasowana do kondycji skóry pacjenta oraz zamierzonego rezultatu. Skuteczność mezoterapii igłowej jest widoczna już po pierwszych zabiegach. Skóra staje się wyraźnie wygładzona i dotleniona, odzyskuje utraconą jędrność.
 
Co robić po zabiegu mezoterapii
Zabieg można wykonywać w każdej porze roku, lato nie jest przeciwwskazaniem do wykonania zabiegu, jednak po zabiegu nie zaleca się korzystać z sauny, kąpieli słonecznych, basenu ani intensywnego wysiłku fizycznego przez okres około 5 dni. Przez pierwsze dwa dni po zabiegu zalecane jest picie dużej ilości wody mineralnej, ok. 2l. 
 
Częstotliwość zabiegów
Już po pierwszym zabiegu widać poprawę wyglądu skóry. Jednak najlepsze efekty przynosi wykonanie serii kilku zabiegów. Ilość zabiegów oraz ich intensywność uzależniona jest od stanu skóry oraz oczekiwań pacjenta. W celu osiągnięcia optymalnych rezultatów powinno się wykonać 4-6 zabiegów, co 7-30 dni w zależności od problemu i zastosowanego preparatu. Dla podtrzymania efektów warto również wykonywać zabiegi ‘przypominające’ (utrwalające efekty) kilka razy w roku zależnie od potrzeb i kondycji skóry.
 
Przeciwwskazania do mezoterapii igłowej
Mezoterapia jest zabiegiem bardzo bezpiecznym, jednak w związku z tym, że mamy doczynienia z wkłuciami jest w pewnym stopniu zabiegiem inwazyjnym. Dlatego też, jak w przypadku wszystkich zabiegów są pewne przeciwwskazania, które wykluczają wykonanie takiego zabiegu. Należą do nich:
ciąża i laktacja,
czynne infekcje wirusowe lub bakteryjne,
choroby autoimmunologiczne,
nadwrażliwość na stosowane substancje,
zażywanie antykoagulantów,
zażywanie doustnych kortykosteroidów,
poważna egzema, łuszczyca, tendencje do bliznowców
niewyrównana cukrzyca,
choroby nowotworowe do 5 lat od wyleczenia.
 
 
NIE TYLKO NA TWARZ
Mezoterapia to technika, która stosowana jest na różnych partiach ciała. Poprzez iniekcje, preparaty mogą być podawane w skórę głowy, na brzuch, okolicę ramion, uda lub pośladki. Odpowiednio dobrany koktajl składników potrafi ujędrnić skórę, zniwelować cellulit, zadziałać wspomagająco w terapii łysienia.
 
Jakie stosować produkty?
Biorewitalizacja skóry i terapia anti-aging – twarz, szyja, dekolt, dłonie -– odmładzanie, ujędrnianie skóry.
 
Polecane preparaty:
– StylAge Hydro
– Filorga MHA-18, Filorga NCTF
– Revanesse Pure
– CuraVisc
– Hafiler
– Revitacare : Cytocare/ Strechcare
– RRS Hyalift 75 PROactive
– RRS Silsorg
– RRS HA Injectable
– Dermaheal HSR, Dermaheal SR
– Fusion Mesotherapy HA 3,5, koktaile witamin, Silorg
– Nanomeso, Mesosystem
 
Redukcja cieni, zasinień i worków pod oczami
– RRS HA Eyes
– Dermaheal EyeBag Solution (worki pod oczami)
– Dermaheal DarkCircle Solution (cienie)
– Fusion Mesotherapy – Eye Contour
 
Redukcja przebarwień
-Dermaheal SB
-Mesosystem
-Fusion Mesotherapy Radiance, Wit. C20%
 
Terapia na ciało – redukcja cellulitu, rozstępów, blizn, miejscowych lokacji tkanki tłuszczowej
– RRS HA Cellutrix
– Revitacare – Cellucare
– Dermaheal LL
– Fusion Mesoteraphy PPC, Carnitine
 
Profilaktyka łysienia i leczenie wypadania włosów
Wskazania: łysienie androgenowe, łysienie plackowate, wypadanie włosów na skutek zmian hormonalnych w okresie ciąży i laktacji, na skutek słabego krążenia, ubogiej diety, włosy słabe, przetłuszczające się, wymagające odżywienia.
– Dermaheal HL (nagroda Perła Medycyny Estetycznej 2014)
– Revitacare Haircare
– RRS XL Hair
 
Stylage Hydro
Nawilżenie i antyoksydanty.
• aktywne i długotrwałe nawilżenie skóry
• poprawa struktury skóry
• zdrowa i promienna skóra
• skóra mniej narażona na procesy starzenia
Stylage Hydro to udoskonalony żel zawierający kwas hialuronowy, przeznaczony do przeciwdziałania przesuszeniu i zwiotczeniu skóry.
Wchodzący w skład produktu mannitol o działaniu przeciwutleniającym wzmacnia ochronę skóry przed wolnymi rodnikami i chroni nieusieciowany kwas hialuronowy przed zbyt szybką degradacją, zapewniając tym samym efekt długotrwałego nawilżenia
Dla osiągnięcia najlepszych efektów zaleca się wykonanie trzech zabiegów w odstępach co 3-4 tygodnie.

 
CYTOCARE / Revitacare
 
Preparaty CytoCare (502, 516, 532) różnią się miedzy sobą zawartością kwasu hialuronowego. Mogą być stosowane podczas zabiegów mezoterapii na twarz, szyję, dekolt, grzbiety dłoni. Zastosowanie kuracji preparatami CytoCare wspomaga dobre odżywianie komórek skóry, nadaje skórze młody wygląd i opóźnia procesy starzenia. CytoCare 532 jest intensywnie działającym preparatem z wysokim stężeniem kwasu hialuronowego (30mg/5ml), co pozwala na głęboką odnowę skóry i doskonałe jej nawilżanie. . Kompleks witamin zawartych w preparacie wykorzystywany w mezoterapii wspomaga działania antyutleniające, oraz stymuluje rozwój komórek skóry.
Najlepsze efekty przynosi przeprowadzenie 4 zabiegów co 2 tygodnie, podtrzymująco 1 zabieg co 1,5-3 m-ce.
 
Efekty
• spłyca nawet głębsze zmarszczki
• intensywne zagęszcza i regeneruje skórę właściwą
• głęboko nawadnia
• zapobiega pojawieniu się „pierwszych zmarszczek”
• utrzymuje biologiczną równowagę skóry
• zapewnia intensywne odżywianie skóry
• zapewnia promienność i blask
 
 
 
 
 
Wyślij!
Przesyłam informacje...
Dziękujemy!
Wkrótce zadzwonimy.