Masaż bańką chińską wywodzi się z tradycyjnej medycyny chińskiej, a jego zalety znane są od ponad 3000 lat. Ten rodzaj masażu sprawdza się doskonale jako zabieg antycellulitowy, ujędrniający, modelujący sylwetkę ciała, jak również uelastyczniający skórę. W masażu wykorzystuje się metodę próżniowego zassania skóry i znajdujących się pod nią tkanek co doskonale poprawia ich ukrwienie, wyraźnie zmniejszając skórkę pomarańczową oraz rozstępy.
Redukcja cellulitu
Wzrost jędrności skóry
Poprawa elastyczności skóry
Wymodelowanie sylwetki
Zmniejszenie obwodów
Przyśpieszenie przemiany materii (metabolizmu)
Zmniejszenie obrzęków limfatycznych
Efekty uzyskane po serii masaży bańką chińską:
Masaż bańką chińską - na czym polega zabieg?
Przed przystąpieniem do zabiegu masażysta natłuszcza skórę oliwką, która ułatwia przesuwanie bańki. Wielkość bańki ustala się w zależności od obszaru części partia ciała, która będzie poddana zabiegowi. Z bańki usuwane jest powietrze, a podciśnienie, które się wytwarza powoduje zassanie fałdu skóry i tkanek leżących pod nią do wnętrza bańki. Następnie masażysta wykonuje na przemian długie pociągnięcia bańką po skórze i ruchy okrężne w kierunku węzłów chłonnych. Działanie próżni powoduje pobudzenie krążenia krwi, szybsze usuwanie toksyn z organizmu, rozluźnienie mięśni i uelastycznienie skóry.
Jak długo trwa masaż? Jak często potarzać? Ile masaży w serii?
Masaż bańką chińską trwa ok 15-30 min, a nawet 60 min - w zależności od wielkości masowanej powierzchni. Dla uzyskania oczekiwanych efektów powinien być wykonywany w seriach (10-12 zabiegów), z kilku dniowymi odstępami np. 2-3 razy w tygodniu. Profilaktycznie można go wykonywać 1 raz w tygodniu. Ogromną zaletą masażu bańką chińską jest uzyskanie satysfakcjonujących rezultatów w stosunkowo krótkim czasie.
Przeciwwskazania do masażu bańką chińską
Gorączka nieznanego pochodzenia
Choroby nowotworowe i zakaźne
Stwardnienie rozsiane (SM) w okresie rzuty choroby
Przerwanie ciągłości skóry i stany zapalne skóry
Hemofilia, skłonności do krwotoków, zaburzenia krzepnięcia krwi
Niewydolność krążenia, choroby serca
Po zabiegu w wyniku intensywnego przekrwienia skóry może pojawić się zaczerwienienie, które znika w przeciągu kilka godzin po zabiegu. Z kolei zassanie fałdów skórnych może skutkować wystąpieniem miejscowych zasinień i/lub wybroczyn, które wchłaniają się zwykle do kilku dni i nie są przeciwwskazaniem do kolejnych zabiegów.
Masaż bańką chińską można łączyć z innymi zabiegami w celu uzyskania jak najlepszych wyników np. z VelaShapeIII, z presoterapią lub z bandażami firmy Arosha.