Medi-Cell Clinic

Poczuj się lepiej w swoim ciele!

 


Inteligentne preparaty terapeutycznej marki estGen oparte są na innowacyjnej recepturze działającej na poziomie komórkowym, która łączy najnowsze osiągnięcia z zakresu bioinżynierii i kosmetologii.

Preparaty estGen wykorzystywane są do kompleksowej odbudowy i regeneracji tkanek poprzez inicjowanie szlaków komunikacyjnych między komórkami oraz modulację stanu zapalnego różnych struktur skóry. Działanie estGen wspomaga wzrost komórek i tkanek dzięki stymulacji tworzenia się DNA, a także reguluje odpowiedzi immunologiczne.
W składzie preparatów estGen znajdują się izolowane proteiny, takie jak: czynniki wzrostu, białka immunomodulacyjne, substancje bakteriostatyczne, jak również enzymy, poliamidy, pochodne kwasów nukleinowych i aminokwasów oraz unikalny zestaw witamin i związków mineralnych.

 
 
Bioinżynieria
w służbie skóry doskonałej.
Wieloletnie badania w laboratoriach bioinżynierii tkankowej potwierdzają wysoką skuteczność preparatów estGen, których inteligentna receptura pozwala rozwiązywać określony problem skóry, dostosowywując się do jej rodzaju, wieku i kondycji.

Seria preparatów estGen zawdzięczają swoją skuteczność kompleksowi transferyn, które wpływają na działanie czynników wzrostu, a w szczególności IGF-1, EGF, FGF.

Zastosowanie
Terapia estGen polega na zastosowaniu preparatu na wcześniej uszkodzoną tkankę lub inicjowanie tego uszkodzenia podczas zabiegu specjalistycznego, rozpoczynając w ten sposób intensywny proces regeneracji.
Wykazuje szerokie zastosowanie przy użyciu profilowanej aparatury oraz terapii łączonych.

Idealny start do pięknej i zdrowej skóry! Podstawą wszystkich zabiegów kosmetycznych jest skuteczny demakijaż. Dzięki swoim właściwościom łagodzącym – nie tylko delikatnie usuwa wszelkie zanieczyszczenia, ale także widocznie poprawia kondycję skóry w pierwszych etapach pielęgnacji.

 Płyn oczyszczający estGen  już na etapie oczyszczania aktywuje spektrum swoich terapeutycznych funkcji – zapewnia odpowiednie środowisko do przyjęcia białek aktywnych, aktywuje naturalne mechanizmy skóry i przywraca homeostazę, czyniąc cerę zdrową i odporną na czynniki zewnętrzne. Zapewnia prawidłowe pH, chroni płaszcz hydrolipidowy, nawilża, sprawia, że skóra staje się bardziej miękka i elastyczna. Odblokowuje pory, łagodzi podrażnienia, działa antybakteryjnie i przeciwzapalnie.
Łagodny płyn oczyszczający do twarzy i ciała z funkcją demakijażu, przywracający homeostazę skóry. Przeznaczony do każdego rodzaju skóry.

Stosowanie
Preparat jest niezbędnym elementem w terapeutycznym programie estGen przygotowującym skórę do dalszych etapów zabiegów. Przeznaczony zarówno do stosowania w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej, jak i w pielęgnacji domowej.

Moc głębokiego nawilżenia połączona z maksymalną ochroną przed czynnikami zewnętrznymi. Doskonały promotor przenikania przygotowujący skórę do przyjęcia składników aktywnych.

Działanie produktu
 • Oczyszczające
 • Łagodzące
 • Renatłuszczające
 • Zapewniające prawidłowe pH
 • Przywracające prawidłowość mikrobioty skóry
 • Antybakteryjne

 Płyn tonizujący estGen , dzięki swoim właściwościom wiązania cząsteczek wody, dba o optymalny poziom nawilżenia skóry przez cały dzień i noc, zapewniając wysoki poziom homeostazy płaszcza hydro-lipiodowego i mikrobioty skóry. Utrzymuje właściwe fizjologiczne środowisko wodne, czym przyczynia się do łagodzenia stanu zapalnego skóry. Sprawia, że staje się ona jedwabiście miękka i elastyczna, a przez to doskonale przygotowana na przyjęcie terapeutycznych składników aktywnych. Płyn tonizujący estGen chroni przed degradacją macierzy międzykomórkowej, utrzymuje homeostazę w tkankach oraz dba o prawidłową budowę jej elementów. Przywraca skórze odpowiednie pH i wzmacnia jej odporność na środowiskowe czynniki niszczące.
Doskonale uzupełnia wielozadaniowy program „Skóra naturalnie doskonała” estGen, czyniąc skórę jedwabiście miękka i elastyczną.

Łagodny Płyn tonizujący do twarzy i ciała z funkcją renatłuszczania i odbudowy płaszcza hydrolipidowego. Przywraca prawidłowe środowisko fizjologiczne, łagodzi podrażnienia, utrzymuje prawidłowe pH oraz wspomaga naturalną mikrobiotę skóry. Przywraca homeostazę skóry. Przeznaczony do każdego rodzaju cery.

Wskazania
 • Przeznaczony do suchej, reaktywnej i zdegradowanej skóry twarzy oraz ciała, pozbawionej prawidłowego płaszcza hydrolipidowego, wymagającej natychmiastowego ukojenia i nawilżenia.
 • Działanie produktu
 • Tonizujące
 • Nawilżające
 • Renatłuszczające
 • Odwrażliwiające
 • Zatrzymujące TEWL
 • Chroniące mikrobiotę skóryUmożliwiające przenikanie składników odżywczych
 • Rekonstruujące uszkodzenia posłoneczne

 Płyn aktywny EstGen to funkcjonalny płyn wielozadaniowy do twarzy i ciała. Jest produktem oczyszczającym, dezynfekującym, antyseptycznym, zmiękczającym, przywracającym prawidłowe pH oraz aktywującym szereg dobroczynnych procesów w skórze. Znajduje szerokie zastosowanie w zabiegach kosmetycznych, nie tylko w programie estGen, również w innych terapiach łączonych. Wspomaga naturalne procesy złuszczania i odbudowy warstwy ochronnej. Pomaga rozjaśniać przebarwienia i eliminować powierzchowne nierówności, pełniąc rolę regulatora odnowy komórkowej. Stwarza doskonałe środowisko do przeprowadzenia inicjowanych procesów tkankowych, prowadzących do biorewitalizacji tkanek. Uzupełniający każdą terapię kosmetyczną, przygotowując tkankę na przyjęcie aktywnych białek i wielu innych składników.
Jest doskonałym uzupełnieniem domowej pielęgnacji skór problematycznych.
Stanowi kluczowy element w pielęgnacyjnym programie estGen, zapewnia optymalne efekty zabiegowe oraz podstawę pielęgnacji złuszczająco-odnawialnej.

Płyn aktywny estGen to kluczowy element w terapeutycznym programie estGen stanowiący podstawę pielęgnacji złuszczająco-odnawialnej i zapewniający optymalne efekty zabiegowe.

Wskazania
 • Płyn aktywny estGen znajduje szerokie zastosowanie w zabiegach kosmetycznych programu estGen i innych terapiach łączonych, zwłaszcza w przypadku skóry bardzo problematycznej.
 • Działanie produktu
 • Odkażające
 • Zmiękczające
 • Nawilżające
 • Przeciwzapalne
 • Aktywujące głębokie procesy
 • Normalizujące prace gruczołów
 • Przywracające prawidłowe pH skóry

 Aktywny płat kosmetyczny estGen zauważalnie odwraca i spowalnia procesy starzenia, wygładza zmarszczki mimiczne oraz rozluźnia napięcie mięśniowe, dzięki czemu zapobiega powstawaniu nowych. Występujące w Aktywnym płacie kosmetycznym estGen czynniki wzrostu mają korzystny wpływ na proces regeneracji skóry – poprawę jej gęstości i struktury.
Wielofunkcyjna maska w postaci płata dająca natychmiastowe efekty terapeutyczne. Zawiera aktywne białka i czynniki wzrostu, które są transmitowane do najgłębszych warstw skóry, przynosząc gruntowną poprawę jej jakości. Maska spłyca zmarszczki, wygładza, relaksuje mięśnie twarzy. Wykazuje działanie odmładzające, rozświetlające i regenerujące, przedłuża żywotność komórek oraz zapobiega glikacji.
Ogromny potencjał kosmetyczny wielofunkcyjnego Aktywnego płata kosmetycznego estGen to zasługa receptury opracowanej przez technologów w polskich laboratoriach. Połączyli oni ze sobą składniki pochodzenia naturalnego wraz z białkami aktywnymi, które chronią komórki, wydłużają okres ich życia, działają antyoksydacyjnie, jednocześnie ujędrniając skórę. Maska zauważalnie odwraca i spowalnia procesy starzenia, wygładza zmarszczki mimiczne oraz rozluźnia napięcie mięśniowe, dzięki czemu zapobiega powstawaniu nowych. Występujące w Aktywnym płacie kosmetycznym estGen czynniki wzrostu mają korzystny wpływ na proces regeneracji skóry – poprawę jej gęstości i struktury. Maska widocznie napina skórę, ujednolica koloryt, rozjaśnia i dodaje blasku.

Aktywny płat kosmetyczny zauważalnie odwraca i spowalnia procesy starzenia, wygładza zmarszczki mimiczne oraz rozluźnia napięcie mięśniowe, dzięki czemu zapobiega powstawaniu nowych. Występujące w Aktywnym płacie kosmetycznym estGen czynniki wzrostu mają korzystny wpływ na proces regeneracji skóry – poprawę jej gęstości i struktury.

Działanie produktu
 • Odmładzające
 • Liftinfujące
 • Ujędrniające
 • Przeciwutleniające
 • Przeciwstarzeniowe
 • Regeneracyjne
 • Antyglikacyjne
 • Detoksykujące
 • Wzmacniające napięcie i nawilżenie
 • Redukujące drobne zmarszczki
Wskazania
Aktywny płat kosmetyczny estGen jest przeznaczony do skóry pozbawionej blasku, z objawami utraty elastyczności, widocznymi oznakami starzenia oraz zmęczenia, wymagającej nawilżenia i kompleksowej regeneracji.

Swoją terapeutyczną moc  Aktywator młodości estGen  zawdzięcza nowatorskiemu połączeniu w jego składzie synergicznie działających substancji z białkami aktywnymi i czynnikami wzrostu. Działają one na wszystkich poziomach starzenia się skóry, regulując procesy degradacji już w warstwie komórkowej i stymulując włókna kolagenowe do procesów odnowy. Aktywator młodości estGen wykazuje właściwości antyoksydacyjne, spowalnia i odwraca procesy fotostarzenia, wypełnia zmarszczki od wewnątrz, regeneruje, wygładza i poprawia gęstość skóry. Naprawia uszkodzenia powstałe w wyniku szkodliwego działania promieniowania UV. Dzięki Aktywatorowi młodości estGen skóra odzyskuje jędrność i elastyczność. Staje się bardziej miękka i nawilżona. Zawarte w Aktywatorze młodości estGen wysoce aktywne ekstrakty roślinne chronią skórę i dostarczają jej cennych składników odżywczych.

Niezastąpiony w eliminowaniu oznak upływającego czasu! Silnie działający, skoncentrowany preparat, który aktywuje naturalne procesy odmładzana skóry we wszystkich jej warstwach i dostarcza niezbędnych składników odżywczych. Rozjaśnia i poprawia koloryt. Jest ultralekki, bardzo szybko się wchłania, co znacząco ułatwia jego aplikację.
Silnie działający, skoncentrowany preparat, który aktywuje naturalne procesy odmładzana skóry we wszystkich jej warstwach i dostarcza niezbędnych składników odżywczych. Rozjaśnia i poprawia koloryt. Jest ultralekki, bardzo szybko się wchłania, co znacząco ułatwia jego aplikację.

Działanie produktu
 • Odmładzające
 • Regenerujące
 • Wygładzające
 • Liftingujące
 • Przeciwutleniające
 • Przeciwstarzeniowe
 • Regeneracyjne
 • Antyglikacyjne
Wskazania
Odpowiedni do każdego typu cery, ze szczególnym uwzględnieniem skóry z oznakami starzenia się, utraty jędrności i elastyczności. Dobrze tolerowany przez skóry wrażliwe i ze skłonnościami do alergii.

Nowatorskie wykorzystanie kwasów w szerokim zakresie terapeutycznym. Żel kwasowy estGen łączy funkcję tradycyjnego peelingu chemicznego z preparatem stymulującym działania naprawcze skóry i przywracającym jej fizjologiczne funkcje.

 Żel kwasowy estGen  dzięki swoim właściwościom złuszczającym doskonale usuwa zrogowaciałe i martwe komórki naskórka, kompleksowo oczyszczając skórę, wyrównując jej strukturę i odczuwalnie wygładzając. Preparat redukuje łojotok, zwęża pory i minimalizuje widoczne niedoskonałości. Spłyca także drobne zmarszczki, ujędrnia i poprawia koloryt cery. Dzięki odpowiedniemu nawilżeniu sprawia, że skóra staje się bardziej gładka, napięta i promienna.
Żel kwasowy estGen stosowany jest podczas zabiegów wraz z Neutralizatorem kwasowym (aminokwasy zanurzone w roztworze zasadowym), który łagodzi wszelkie podrażnienia, głęboko nawilża i przyspiesza odnowę komórkową skóry.
Żel kwasowy to nie tylko preparat wykorzystywany do tradycyjnego peelingu chemicznego, a nowatorska receptura działająca stymulująco i naprawczo na środowisko skóry, prowadzi do przywrócenia funkcji fizjologicznych.

Działanie produktu
 • Stymulujące fibroblasty i wspierające naturalną syntezę macierzy zewnątrzkomórkowej
 • Zapobiegające uszkodzeniom macierzy zewnątrzkomórkowej i redukujące degradację enzymatyczną
 • Przeciwdziałające glikacji
 • Wspierające odnowę naskórka przy minimalnym złuszczaniu (efekt aktywnej depigmentacji)
 • Wspomagające oczyszczanie mieszków włosowych poprzez usunięcie zaskórników, nadmiaru sebum i zrogowaciałego naskórka
 • Silnie antyoksydacyjne
 • Redukujące stany zapalne
 • Wzmacniające struktury skóry
 • Zmiękczające i wygładzające teksturę powierzchni skóry
 • Minimalizujące widoczne niedoskonałości skóry

 Aktywne enzymy estGen  zawiera unikalne połączenie enzymów i aminokwasów, które stymulują naczynia włosowate poprzez rozszerzenie kanałów, aby umożliwić dopływ świeżego tlenu i krwi do twarzy. Enzymy zawarte w preparacie rozbijają wiązania białkowe, które przyczepiają martwe komórki naskórka do najwyższych warstw skóry. Wywołuje to eksfoliację.
Wykazuje zbliżone działanie do kwasów AHA i BHA przy bezpieczniejszym i bardziej łagodnym działaniu. Odpowiedni dla wszystkich typów skóry. Pomaga w zmiękczeniu skóry, zmniejszeniu porów, redukcji wyprysków i poprawie struktury. Zmniejsza szybkość utleniania nienasyconych lipidów cementu międzykomórkowego warstwy rogowej oraz błon komórkowych. Wykazuje niezwykłą skuteczność w walce z wolnymi rodnikami.

Aktywne enzymy estGen- zawiera kombinację enzymów działających na wielu poziomach zabiegowych, prowadzących do przywrócenia równowagi fizjologicznej skóry poprzez kontrolowaną eksfoliacje. Wykazuje działanie keratoplastyczne i keratolityczne. Chroni barierę naskórkową, przyspiesza procesy regeneracji, delikatnie rozjaśnia i reguluje wydzielanie sebum.

Działanie produktu
 • Złuszczające
 • Oczyszczające
 • Nawilżające i kojące
 • Przeciwrodnikowe
 • Rozjaśnienie przebarwień
 • Wygładzające skórę
 • Odnowa komórkowa i tkankowa

 Żel aktywny Complex  to rewolucyjny kompleks białek aktywnych i czynników wzrostu stymulujących procesy endogenne skóry. Dzięki unikalnym zdolnościom wpływania na przebudowę tkanek.  Żel aktywny Complex tworzy doskonałe środowisko do gruntownej rewitalizacji skóry i przywraca jej biologiczne funkcje. Spowalnia procesy starzenia, ujędrnia i poprawia elastyczność cery. Łagodzi podrażnienia i rumień, przyspiesza gojenie się uszkodzonej skóry.
Niezastąpiony element terapii mającej na celu pobudzenie naturalnych mechanizmów skóry, które nie tylko poprawiają jej wygląd, ale czynią przede wszystkim zdrową i to na wielu poziomach. Żel aktywny Complex estGen posiada również właściwości aktywizowania białek szoku termicznego (nazywanych również białkami opiekuńczymi), które w momencie stresu wywołanego czynnikami zewnętrznymi chronią uszkodzone komórki przed degradacją, apoptozą i zmianą struktur, dopasowując się do fizjologicznego charakteru tkanki. Żel aktywny Complex estGen przywraca właściwą kondycję skórze – głęboko nawilża, zmiękcza naskórek i likwiduje zrogowacenia. Wygładza zmarszczki, napina i wygładza. Wspomaga gojenie się ran oraz redukcję cellulitu, blizn, rozstępów i przebarwień. Co istotne wzmacnia znacząco odporność skóry na czynniki wywołujące stany zapalne, jak promienie słoneczne, alergeny oraz zanieczyszczenia.

Żel aktywny estGen Complex to bogactwo synergicznie współpracujących ze sobą białek aktywnych, aktywujących odpowiedź immunologiczną, która prowadzi do przebudowy tkanki i w efekcie do osiągnięcia wyglądu zdrowej skóry.

Żel aktywny Complex to:
 • Aktywacja białek HSP
 • Pobudzenie włókien kolagenowych
 • Aktywacja neurofili
 • Aktywacja procesów tkankowych
 • Aktywacja procesów biochemicznych

Wysoka skuteczność w wielu problemach skórnych, jak zmarszczki, blizny, rozstępy, trądzik czy inne choroby skóry związane z brakiem lub obniżeniem odporności oraz z zaburzeniami homeostazy. Polecany także do skóry dojrzałej z oznakami starzenia, a także po zabiegach mikrouszkodzenia skóry, zabiegach laserowych i chemicznych oraz do zabiegów fizykalnych z wykorzystaniem fali ultradźwiękowej i prądu stałego oraz elektroporacji.

Działanie produktu
 • Aktywacja białek szoku termicznego
 • Przebudowa włókien kolagenowych
 • Aktywacja procesów tkankowych
 • Aktywacja procesów biochemicznych
 • Aktywacja neutrofili
 • Aktywacja cytokin przeciwzapalnych
 • Odbudowa macierzy zewnątrzkomórkowej

Stany zapalne skóry pod pełną kontrolą! Żel aktywny estGen to bogactwo białek immunomodulacyjnych w formie niezwykle skutecznej w działaniu bazy hydrożelowej.

 Żel aktywny estGen  to innowacyjna formuła preparatu zapewnia efektywną penetrację aminokwasów w głębokie partie skóry, ograniczając powstawanie stanów zapalnych przy jednoczesnym silnym działaniu bakteriostatycznym oraz stymulacji funkcji keranocytów. Żel aktywny estGen nie tylko przyspiesza regenerację nawet bardzo trudno gojących się ran, ale także maksymalnie nawilża skórę, widocznie ją wygładza i wzmacnia jej odporność na czynniki zewnętrzne, jak promienie słoneczne, alergeny czy zanieczyszczenia wywołujące stany zapalne.

Żel aktywny estGen wykazuje wysoce skuteczne zastosowanie w przebiegu patologii skóry, takich jak trądzik, trądzik różowaty oraz szereg innych schorzeń będących wynikiem zapalenia tkanki oraz zachwiania równowagi w ekosystemie skóry.

Preparat przeznaczony do zabiegów fizykalnych z wykorzystaniem fali ultradźwiękowej, prądu stałego oraz elektroporacji w celu normalizacji istniejącego stanu zapalnego. Do użytku wyłącznie w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych i medycyny estetycznej.

Działanie produktu
 • Łagodzące stany zapalne, egzemę
 • Antyseptyczne i przeciwzapalne
 • Łagodzące zmiany trądzikowe
 • Normalizujące procesy gojenia uszkodzonego naskórka i głębszych uszkodzeń
 • Łagodzące stany alergiczne
 • Stymulujące układ odpornościowy skóry

 Aktywny opatrunek kosmetyczny estGen   to innowacyjna receptura oparta m.in. na czynnikach wzrostu, czyli bioaktywnych aminokwasach, które powstają podczas biosyntezy białek i biorą udział w skomplikowanych mechanizmach naprawy i regeneracji tkanek. Preparat umożliwia poszerzenie przestrzeni międzykomórkowej, a tym samym uruchamia prawidłowe podziały i balans między syntezą a degradacją struktur tkankowych, w szczególności włókna kolagenowego. W efekcie zapewnia skuteczną pielęgnację nawet trudno gojących się blizn. Aktywny opatrunek kosmetyczny estGen wykazuje także delikatne właściwości okluzyjne, dzięki czemu utrzymuje prawidłowe uwodnienie tkanki, osłabia czynności włośniczek i zmniejsza przekrwienie bierne.

Rewolucja w pielęgnacji blizn! Niezwykle skuteczny preparat przynoszący przełomowe efekty w procesie gojenia się tkanek i szybkości odbudowy chorobowo zmienionych miejsc.
Aktywny opatrunek kosmetyczny wykazuję silne właściwości okluzyjne co zapewnia prawidłowe uwodnienie tkanki, osłabia czynności włośniczek, zmniejsza przekrwienie bierne prowadzące do odkładania kolagenu i zaburzeń tkankowych.

Wykazuje wysoką skuteczność w terapii blizn, włącznie z regeneracją nawet trudno gojących się miejsc zmienionych chorobowo.

Aktywny opatrunek kosmetyczny estGen jest ostatnim i niezbędnym elementem pielęgnacji blizn w programie zabiegowym estGen, przeznaczonym również do codziennej pielęgnacji domowej.

Działanie produktu
 • Bioregeneracyjne
 • Przyspieszające gojenie
 • Antyseptyczne
 • Aktywujące białka opiekuńcze
 • Utrzymujące środowisko wodne
 • Zmniejszające przekrwienie bierne
 • Poszerzające przestrzenie międzykomórkowe
 • Zapobieganie degradacji włókien kolagenowych
 • Okluzyjne

Maksymalna regeneracja z przeciwzapalną siłą działania jonów srebra!

 Krem aktywny estGen  to unikalna kompozycja synergicznie działających składników aktywnych, które stymulują naturalne procesy odbudowy tkanki i widocznie poprawiają kondycję skóry problematycznej.
Krem aktywny estGen to preparat, który działa wielopłaszczyznowo. Swoje doskonałe efekty terapeutyczne zawdzięcza występującemu w jego składzie colostrum, czyli innowacyjnemu składnikowi z zawartością m.in. czynników wzrostu, bogatych w prolinę białek, witamin i minerałów. Colostrum znacząco usprawnia proces odbudowy i regeneracji tkanek. Wzbogacenie receptury Kremu aktywnego estGen o srebro koloidalne sprawia, że produkt wykazuje również wzmożone działanie bakteriobójcze – przeciwbakteryjne i przeciwgrzybicze. Dzięki swoim właściwościom antyseptycznym i przeciwzapalnym z powodzeniem jest także wykorzystywany w terapii aktywnych zmian zapalnych i uszkodzeń ropnych.
Krem aktywny estGen to unikalna kompozycja składników aktywnych, potwierdzona wieloletnimi badaniami Polskich naukowców.

Wykorzystywany w zabiegach kosmetycznych oraz po inwazyjnych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii, stanowi doskonały i bezpieczny regenerator tkankowy.

Krem aktywny estGen wykazuje wysoką skuteczność w przypadku skóry problematycznej, zmienionej chorobowo, z aktywnymi zmianami zapalnymi i uszkodzeniami ropnymi. Zalecany także po inwazyjnych zabiegach z zakresu medycyny estetycznej i laseroterapii. Doskonale uzupełnia pielęgnację w trakcie i po zakończonym leczeniu dermatologicznym.

Działanie produktu
 • Stymulujące procesy regeneracyjne i naprawcze
 • Pobudzające angiogenezę
 • Normalizujące procesy gojenia
 • Przeciwzapalne
 • Przeciwwirusowe
 • Ochronne przed patogenami
 • Wzmacniające działania białek aktywnych
 • Regulujące florę bakteryjną skóry
 • Zmniejszające łojotok

 Aktywny regenerator kosmetyczny estGen  to strażnik ultranawilżenia i prawidłowej mikrobioty! Jest niezastąpionym preparatem budującym specjalną powłokę chroniącą skórę przed negatywnym wpływem czynników zewnętrznych oraz doskonałym zastrzykiem substancji odżywczych, który sprawia, że cera widocznie się wygładza, uelastycznia i promienieje zdrowym blaskiem.
Unikalna receptura Aktywnego regeneratora kosmetycznego estGen jest oparta na synergicznym działaniu nanosomów i liposomomów odbudowujących tkankę już na poziomie komórkowym. Preparat stymuluje procesy samonawodnienia i renatłuszczenia, co powoduje znaczne poprawienie kondycji skóry – jest zdecydowanie bardziej napięta, elastyczna, a zmarszczki ulegają wyraźnemu spłyceniu. Zawarty w Aktywny regeneratorze kosmetycznym estGen ekstrakt z korzenia żeń-szenia działa antyoksydacyjne – neutralizuje wolne rodniki, wspiera syntezę kolagenu i elastyny oraz spowalnia procesy starzenia się, natomiast bogaty w składniki odżywcze olej jojoba reguluje wydzielanie sebum, zapobiega powstawaniu zaskórników, jednocześnie odnawiając barierę lipidową skóry.

Istotny element programów terapeutycznych estGen nakierowanych na problemy skóry suchej, pozbawionej płaszcza hydrolipidowego, podrażnionej i alergicznej.
Przeznaczony zarówno do stosowania w profesjonalnych gabinetach kosmetologicznych oraz medycyny estetycznej, jak i w pielęgnacji domowej.

Działanie produktu
 • Spowalniające dezintegrację na poziomie komórkowym
 • Przyspieszające epitalizację naskórka
 • Zapobiegające TEWL (przeznaskórkowej utracie wody)
 • Tworzące barierę ochronną
 • Redukujące podrażnienia i zaczerwienienia
 • Przywracające prawidłowość mikrobioty skóry
 • Przeciwzapalne i nawilżające

Stres, smog, zanieczyszczenie środowiska – to wszystko wpływa negatywnie na kondycję naszej skóry. Jak się przed tym bronić? Innowacyjna formuła kosmetyczna  Aktywnego koncentratu probiotycznego estGen  jest oparta na probiotycznych ekstraktach, które wykazują powinowactwo do ludzkiej skóry – wzmacniają jej system immunologiczny oraz chronią przed uszkodzeniami.
Aktywny koncentrat probiotyczny estGen przywraca właściwą homeostazę skóry, redukuje liczne szkodliwe patogeny oraz toksyny i jednocześnie stymuluje produkcję przeciwciał. Wpływa na regulację syntezy cytokin, które odpowiadają za prawidłowe funkcjonowanie układu odpornościowego oraz przebieg stanu zapalnego. Odnawia, wzmacnia i uszczelnia barierę immunologiczną skóry, przywraca jej naturalne pH. Zwiększa odporność skóry i chroni ją przed szkodliwymi czynnikami środowiska zewnętrznego. Neutralizuje wolne rodniki, spowalnia procesy fotostarzenia skóry. Głęboko nawilża, koi i regeneruje podrażnienia.

Przeznaczony do każdego typu cery. Dzięki naturalnym składnikom odpowiedni także do pielęgnacji skóry alergicznej, trądzikowej, z egzemą i AZS. Doskonale sprawdzi się również w trakcie i po zakończeniu leczenia dermatologicznego oraz wszędzie tam, gdzie doszło do ingerencji w barierę naskórkową.

Działanie produktu
 • Odbudowyjące ekosystem skóry
 • Przeciwzapalne
 • Przywracające równowagę fizjologiczną skóry
 • Odbudowujące naturalne mechanizmy obronne
 • Przeciwstarzeniowe
 • Łagodzące stres antyoksydacyjny
 Tarcza ochronna estGen  preparat wykazuje silne działanie ochronne na poziomie komórkowym, zarówno w trakcie jak i po ekspozycji na słońce.  Bogactwo składników aktywnych powoduje, że skóra zyskuje sprężystość i zdrowy wygląd, a procesy naprawcze powodują natychmiastową odbudowę warstwy lipidowej. Połączenie właściwości filtrów UV i UVB z olejkimi, woskiem pszczelim, bisabololem i alantoiną pobudza komórki do regeneracji i skutecznie niweluje uszkodzenia DNA (zabezpiecza glikozaminoglikan oraz komórki Langerhansa przed destrukcją). Preparat hamuje działanie metaloproteinaz na wstępnym etapie indukcji wywołanej promieniami UV. Ochrania struktury matrycy skórnej przed spadkiem elastyczności i jędrności. Zapobiega występowaniu trwałego lub przejściowego rumienia oraz teleangiektazji. Błyskawiczna reakcja antyoksydacyjna chroni skórę przed negatywnym wpływem wolnych rodników, a składniki regenerujące powodują natychmiastowy efekt ukojenia, poprawy struktury i odbudowy uszkodzeń. Skóra staje się nawilżona i elastyczna, odporna na czynniki zewnętrzne. Preparat polecany do całorocznej pielęgnacji ochronnej, niezastąpiony w okresie wzmożonego nasłonecznienia.
Produkt działa nawilżająco i regeneracyjnie, przyspiesza proces gojenia, wygładza skórę i wyrównuje jej koloryt. Stanowi również wsparcie dla syntezy kolagenu i elastyny w skórze. Składniki zawarte w preparacie minimalizują negatywne skutki działania promieni UVA i UVB.

Działanie produktu
 • Wsparcie syntezy kolagenu i elastyny
 • Ochrona UVA, UVB oraz HEV
 • Hamowanie metaloproteinaz
 • Obniżanie aktywności tyrozyny
 • Rozproszenie melaniny w skórze
 • Dezaktywacja rodników tlenowych
 • Redukcja stresu oksydacyjnego
 • Ochrona przed TEWL
 • Redukcja reakcji rumieniowych
 • Ochrona przed poparzeniami słonecznymi
 
 
 
 
 
Wyślij!
Przesyłam informacje...
Dziękujemy!
Wkrótce zadzwonimy.