Medi-Cell Clinic

Poczuj się lepiej w swoim ciele!

 


BioRePeelCl3® FND to dwufazowy wyrób medyczny z certyfikatem CE do stosowania miejscowego ze szczególnym wskazaniem na twarz, szyję i dekolt o działaniu rewitalizującym, nawilżającym i antyoksydacyjnym do silnej biostymulacji skóry. BioRePeelCl3® FND zawiera kwas trójchlorooctowy w stężeniu 35% wzmocniony innowacyjną i funkcjonalną mieszaniną α-hydroksykwasów, β-hydroksykwasów, poli-hydroksykwasów, aminokwasów, witamin i kwas gamma-aminomasłowy /GABA/.
Oprócz działania peelingującego, BioRePeelCl3® FND wspomaga działanie keratolityczne, które umożliwia wnikanie i działanie dermofunkcjonalnych substancji czynnych zawartych w preparacie, takich jak aminokwasy, witaminy i GABA.

Wnikanie aminokwasów, witamin i GABA jest wspomagane przez fazę lipofilową, która dzięki swoim właściwościom nawilżającym, regeneracyjnym i tworzeniu filmu na powierzchni skóry, ułatwia i poprawia wchłanianie i penetrację składników aktywnych.
Synergia poszczególnych mechanizmów działania BioRePeelCl3® FND generuje efekt biostymulujący i rewitalizujący, dzięki czemu produkt jest nie tylko peelingiem, ale jest w pełni estetycznym zabiegiem medycznym odpowiadającym na potrzeby skóry każdego pacjenta.

Starzenie się skóry jest procesem postępującym w sposób ciągły. Od pierwszych zmarszczek do bardziej widocznych bruzd, a także od utraty objętości aż do zwiotczenia skóry. Za starzenie się skóry odpowiedzialne są stałe ruchy, którym skóra jest poddawana, a także ekspozycja na słońce, palenie tytoniu i nieprawidłowe odżywianie, zbyt małą ilość snu, stres i grawitacja. Dużą rolę odgrywają również czynniki genetyczne.  Znamy coraz bardziej czynniki przyśpieszające starzenie i coraz lepiej wiemy, jak spowolnić to naturalne zjawisko fizjologiczne, a nawet poprawić niektóre aspekty z nim związane.

Skóra wymaga szczególnej pielęgnacji zważywszy na czynniki, które na nią oddziałują każdego dnia. Kontakt z zanieczyszczeniami i promieniowaniem UV działa na nią destrukcyjnie. W celu zahamowania i w trosce o wzorowy stan skóry twarzy, szyi i dekoltu, zabieg biostymulujący przy zastosowaniu BioRePeel będzie zbawienny.
Jakie zadania ma BioRePEEL? Ma na celu przywrócenie słabnących z czasem mechanizmów biologicznych skóry. Z wiekiem naskórek regeneruje się wolniej, skóra staje się cieńsza, wymiana pomiędzy skórą właściwą a naskórkiem zmniejsza się, a składniki skóry takie jak kolagen czy elastyna ulegają degradacji.
Skóra jest tkanką, która regeneruje się w normalnych warunkach co 28 dni. Proces ten jest spowolniony w skórze dojrzałej, dlatego potrzebuje ona odpowiednich produktów, które stworzą optymalne warunki wspomagające ją w tym procesie i przywrócą odpowiednią zdolność do regeneracji.
 

BioRePeelCL3 jest szeroko rozpoznawalnym zabiegiem, o niesamowitej mocy rewitalizującego działania na skórę. Nie jest w żaden sposób inwazyjny, a jego dwufazowa formuła działa odżywczo, kojąco i odmładzająco na skórę każdego typu.
Jest opatentowany w formie peelingu, a w jego zamyśle jest biostymulowanie i peelingowanie skóry bez szczególnych przeciwwskazań. Jego działanie polega na złuszczaniu i redukowaniu niedoskonałości, a w kolejnej fazie stymulowania nowych komórek do odbudowy. Wyróżniamy dwie fazy BioRePeelCl3, w których skład wchodzą fazy żółta i niebieska. Obie fazy charakteryzują się szczególnymi właściwościami rewitalizującymi i odpowiedzialnymi za odbudowę nowych komórek.
Dodatkowo, po zastosowaniu zabiegu z peelingiem BioRePeel efekty uwidoczniają się od razu. Jego formuła jest skonstruowana tak, żeby zawarte w nim składniki stymulujące i odżywcze wnikały w głębokie warstwy skóry, z którymi standardowe, drogeryjne kosmetyki nie są w stanie sobie poradzić. Dzięki takiemu zabiegowi mamy pewność, że skóra jest stymulowała od najgłębszych warstw i odżywczy efekt będzie długofalowy.

Faza hydrofilowa (żółta) zawiera wiele składników takich jak:
 kwas trójchlorooctowy 35%
 kwas laktobionowy
 kwas salicylowy
 kwas winowy, kwas cytrynowy
 witaminy: C i B2
 glicyna, prolina, hydroksyprolina, arginina
 kwas gamma-aminomasłowy
 
Faza lipofilowa (niebieska) zawiera w swoim składzie skwalen i mirystynian izopropylu, które mają za zadanie ochraniać warstwę hydrofilową przed utlenianiem oraz stabilizują jego formułę.
Zabieg jest mało inwazyjny dla pacjenta, jest praktycznie bezbolesny, jedynie przy wrażliwych skórach odczuwane jest niewielkie pieczenie. Peeling ten nie wyłącza z codziennych aktywności, nie powoduje widocznego złuszczania skóry. Może być stosowany przez cały rok i bez ograniczeń wiekowych. Podczas kontaktu preparatu ze skórą dochodzi do denaturacji białek zewnętrznej warstwy skóry i aktywacji biochemicznej kaskady, która prowadzi do wytwarzania czynników wzrostu (PDGF, alfa i beta 1 TGF, VEGF).

WSKAZANIA
- głęboka rewitalizacja skóry;
- przywrócenie napięcia i elastyczności skóry;
- redukcja zmarszczek
- wyrównanie kolorytu skóry i redukcja przebarwień;
- obkurczenie porów;
- seboregulacja i ograniczenie nadmiernego łojotoku;
 
 
Efekty zabiegu BioRePeel
Natychmiast po zabiegu skóra nabiera promiennego i zdrowego wyglądu.
Efekt długofalowy peelingu BioRePeelCl3 to:
- widoczne odmłodzenie
- redukcja przebarwień
- spłycenie zmarszczek i blizn
- zwiększenie napięcia skóry oraz jej elastyczności
- zwężenie porów
- likwidacja zaskórników
- poprawa stanu skóry trądzikowej
- ograniczenie nadmiernego łojotoku
- wyrównanie struktury skóry.

Przeciwwskazania:
- ciąża i okres karmienia piersią
- naruszenie ciągłości naskórka
- liczne znamiona
- aktywne zmiany wirusowe (np. opryszczka wargowa)
- zmiany grzybicze lub bakteryjne.


Zabieg dedykowany jest w przypadku skór starzejący się, z foto uszkodzeniami a także narażonych na działanie zanieczyszczeń środowiskowych. Preparat ma za zadanie stymulować proces odbudowy i regeneracji skóry a także przywrócić prawidłową równowagę skórze. BioRePeel polecany jest także osobom młodym z tendencją do powstawania zmian trądzikowych oraz trądzikiem aktywnym, zaskórnikami, bliznami a także z drobnymi zmarszczkami. Peeling ten nie wyłącza z codziennych aktywności oraz nie powoduje mocnego złuszczania skóry. Może być stosowany przez cały rok i bez ograniczeń wiekowych. W Medi-Cell Clinic posiadamy dwa rodzaje BioRePeel o różnym stężeniu kwasu trójchlorooctowego, przeznaczone do twarzy jak i do zabiegów na ciało.
 
Jakie działanie ma peeling?
Dzięki kompleksowi składników aktywnych następuje w skórze aktywacja procesów regeneracyjnych, w szczególności produkcja czynników wzrostowych. Skóra staje się napięta, nawilżona o wyrównanym kolorycie, a przebarwienia ulegają rozjaśnieniuWypłyca zmarszczki, poprawia napięcie i elastyczność skóry oraz reguluje pracę gruczołów łojowych, hamując nadmierny łojotok, zwęża pory oraz zmniejszają ilość zaskórników.
 
Przebieg zabiegu 
Zabieg poprzedzony jest konsultacją z wywiadem zdrowotnym w celu wykluczenia ewentualnych przeciwwskazań. Zabieg nie wymaga wcześniejszego przygotowania ze strony Pacjenta i może być wykonywany niezależnie od pory roku. 

Sam zabieg jest krótki i bardzo przyjemny - po oczyszczeniu skóry, preparat zostaje wmasowany a po odpowiedniej ilości czasu - usunięty ze skóry Pacjenta. Zabieg jest mało inwazyjny i praktycznie bezbolesny, jedynie przy wrażliwych skórach odczuwane jest niewielkie pieczenie. 

Peeling BioRePeel nie wyłącza z codziennych aktywności i nie powoduje mocnego złuszczania skóry. Jest to samodzielny zabieg, jednakże dla wzmocnienia efektów terapeutycznych, można go połączyć z mezoterapią mikroigłową Dermapen. Zabieg może być stosowany na takie obszary, jak twarz, szyja, dekolt, dłonie, łokcie, pośladki, kolana i stopy, przez cały rok i bez ograniczeń wiekowych.

Rekomendowana liczba zabiegów:
Już pierwszy zabieg gwarantuje widoczny efekt, jednak do podtrzymania rezultatu odmłodzenia oraz rewitalizacji skóry rekomendowana jest seria 4-8 zabiegów wykonywanych co 2-3 tygodnie. Liczba zabiegów zależy od typu skóry oraz zdiagnozowanego wskazania i ustalana jest podczas konsultacji.
 
Po zabiegu
Skóra może być delikatnie zaczerwieniona, lekko łuszcząca.
Nie należy opalać skóry przez minimum 2 tygodnie.
Należy stosować kremy z ochroną przeciwsłoneczną SPF 50 przez minimum 2 tygodnie.
Makijaż można nakładać po 24 h od zabiegu.
Do 7 dni po zabiegu należy unikać kosmetyków o działaniu mocno złuszczającym i drażniącym (np. na bazie kwasów owocowych, alkoholu).
Nie należy zdrapywać złuszczającego się naskórka.

Cena zabiegu:
Twarz 300 zł
Twarz, szyja 350 zł
Twarz, szyja, dekolt 400 zł
Dłonie 250 zł
+mikronakłuwanie Dermapen 150 zł.
 
 
 
 
 
Wyślij!
Przesyłam informacje...
Dziękujemy!
Wkrótce zadzwonimy.