Medi-Cell Clinic

Poczuj się lepiej w swoim ciele!

 


Przy intensywnej mimice twarzy pierwsze zmarszczki wokół oczu potrafią pojawić się stosunkowo wcześnie, już u dwudziestoparolatków. Okolice oczu to jedno z najwrażliwszych i najdelikatniejszych miejsc. Skóra na tej powierzchni jest najcieńsza ze wszystkich obszarów na ciele (wynosi ok. 0,5 mm) i jest średnio cztery razy cieńsza niż przeciętna warstwa skóry człowieka. W związku z tym jest delikatna, bardzo wrażliwa, a przez to i podatna na podrażnienia spowodowane źle dobranymi preparatami kosmetycznymi, czy niewłaściwą pielęgnacją. W skład skóry wchodzi niewielka liczba gruczołów łojowych, co w połączeniu z faktem, że tkanka podskórna tej okolicy jest bardzo słabo rozwinięta, powoduje dosyć szybkie wiotczenie skóry, zmianę jej kolorytu oraz wczesne pojawienie się zmarszczek, zasinień i skłonności do opuchnięć
.  
Efektywna pielęgnacja tego rejonu twarzy powinna bazować na kosmetykach dedykowanych do nawilżenia skóry pod oczami. Należy unikać niepotrzebnego naciągania i pocierania skóry, np. przy demakijażu, ponieważ dodatkowo to przyspiesza rozciąganie włókien kolagenowych i elastyny co powoduje szybsze starzenia się skóry.  Współczesna kosmetologia estetyczna dysponuje szerokim wachlarzem małoinwazyjnych zabiegów mogących poprawić wygląd okolicy oczu oraz jakość i strukturę skóry.


Zabiegi mezoterapii mikroigłowej lub igłowej pod oczy polecamy na zmarszczki mimiczne, tzw. kurze łapki, cienie i sińce pod oczami. Sprawdzą się one również wtedy, gdy skóra wokół oczu jest cienka i przesuszona, o nierównym kolorycie. Polecamy je także osobom ze skłonnością do opuchlizny pod oczami.
Techniki iniekcji preparatów, jakie wykorzystujemy w gabinecie, to nakłucia bardzo cienką igłą lub zabieg urządzeniem Dermapen. Preparaty są zawsze dobierane indywidualnie do potrzeb skóry. Składniki aktywne i substancje nawilżające wprowadza się bezpośrednio do głębszych warstw skóry, omijając naturalną barierę jaką jest naskórek. Na taką głębokość zwykłe kosmetyki już nie docierają, dlatego zabiegi mezoterapii w krótkim czasie dają lepsze efekty niż nawet codzienna i regularna pielęgnacja. Koktajle do mezoterapii zawierają składniki o działaniu regenerującym, rewitalizującym, stymulującym fibroblasty, nawilżającym, zmniejszającym zasinienia. 

Powstałe w skutek nakłuć urazy stanowią naturalny stymulant dla regeneracji komórek naskórka i skóry właściwej, dochodzi do procesów naprawczych i regeneracyjnych. Nakłucia poprawiają krążenie krwi i metabolizm komórkowy, dzięki czemu w skórze pod oczami gromadzi się mniej płynów ustrojowych i obrzęki pod oczami nie są już tak widoczne.
Zabiegi rewitalizacji okolic oczu polecane są osobom, które skarżą się na cienką i zwiotczałą skórę powiek, cienie pod oczami, zasinienia wokół oczu, ciemne podkówki, worki pod oczami oraz zmarszczki mimiczne w okolicy oczu – w kącikach oczu (tzw. kurze łapki) oraz na dolnej powiece.
Zabiegi rewitalizacji okolic oczu są szczególnie wskazane u osób narażonych na negatywny wpływ takich czynników, jak: zanieczyszczone powietrze, palenie tytoniu (czynne lub bierne), alkohol, niewłaściwa dieta, stres, mała ilość snu, nadmierna ekspozycja na światło słoneczne czy zbyt małe picie płynów. 

Po zakończeniu serii zabiegów skóra wokół oczu jest zauważalnie ujędrniona i bardziej napięta, znikają płytkie zmarszczki a głębsze załamania zostają spłycone. Mezoterapia rozjaśnia również przebarwienia skórne.
Najbardziej pożądanym efektem mezoterapii jest oczywiście wygładzenie zmarszczek wokół oczu i redukcja oznak starzenia.

Do pozostałych efektów mezoterapii należą też: 
  • Intensywne nawilżenie skóry
  • Ochrona antyoksydacyjna – składniki mezokoktajli wspomadają walkę z wolnymi rodnikami
  • Pobudzenie skóry do intensywnej regeneracji komórek
  • Uelastycznienie skóry
  • Poprawa mikrokrążenia 
  • Redukcja zasinień i worków pod oczami
  • Redukcja przebarwień i rozjaśnienie skóry

Jak często trzeba zabiegi powtarzać? 
W przypadku mezoterapii pod oczy pełen cykl terapii to zwykle 3-4 zabiegi w 2- lub 4-tygodniowych odstępach, zależnie od wyjściowego stanu skóry i rodzaju mezoterapii. Co 2-3 miesiące należy wykonać zabieg podtrzymujący. Odpowiednia pielęgnacja po zabiegu pozwoli przedłużyć utrzymanie efektów samej mezoterapii i zabiegów nie będzie trzeba powtarzać tak często.  

Przeciwskazania:
  • nadwrażliwość na kwas hialuronowy, 
  • choroby nowotworowe, 
  • zaburzenia krzepnięcia krwi, 
  • przyjmowanie leków zaburzających krzepnięcie krwi
  • skłonność do keloidów i bliznowców, 
  • ciąża i laktacja, 
  • stany zapalne skóry- bakteryjne, grzybicze lub wirusowe (opryszczka),
  • niewyrównana cukrzyca, 
  • choroby autoimmunologiczne

Pracujemy na preparatach z III klasą medyczną i certyfikach CE.
 
 
 
 
 
Wyślij!
Przesyłam informacje...
Dziękujemy!
Wkrótce zadzwonimy.